Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Άνναμπεθ

Πήγαινε κάτω 
+2
Poseidon
Thalia
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΔευ Απρ 18, 2011 10:24 am

Ποια η γνώμη σας για την Άνναμπεθ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΤετ Απρ 20, 2011 12:02 am

Τι να πρωτοπώ για την Ανναμπεθ...; Τη θαυμαζω παρα πολύ και την συμπαθησα απο την πρωτη στιγμη που διαβασα για αυτη. Πρωτα πρωτα ειναι κορη της Αθηνας και αυτο σημαινει οτι εχουμε κοινα ενδιαφεροντα πραγμα που ισχύει απολύτως. Ακομα και επαγγελματικα εχουμε παρόμοιο προσανατολισμό.

Πολλες φορες καθως διαβαζα τα βιβλια σκεφτομουν τι θα εκανα εγω στη θεση των παιδιων και στην επομενη σελιδα διαβαζα οτι αυτο, ισως με καμια μικρη διαφορα, το πρότεινε η Ανναμπεθ. Δηλαδη, μπορω να πω οτι μοιαζουμε αλλα το γεγονος οτι ειναι κοριτσι την κανει να διαφερει σε καποια σημεια στον τρομο που σκεφτεται, σε σχεση με εμενα.

Αυτο που με χαλαει σε εκεινη ειναι οτι ειναι καπως κλειστος χαρακτηρας. Δεν κανει ευκολα φιλιες και ειναι επιφυλακτικη, οπως ηταν στην αρχη και με τον Περσι. Δεν νομιζω οτι κανει ευκολα σχεσεις και φιλιες και αυτο μονο δεν μου αρεσει.

Αλλα δεν παυω να την θαυμαζω σε σημειο που να τη ζηλευω για την ικανοτητα της αυτη, να βλεπει ξεκαθαρα και διορατικα, να μην τυφλωνεται απο συναισθηματισμους και να εχει ορθη κριση. Και ειναι και υπεροχη πολεμιστρια, ικανοτατη και πολυσύνθετος χαρακτηρας.

Θα την ηθελα πολύ για φίλη μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Annabeth Jackson
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Annabeth Jackson


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Δήμητρας

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΠεμ Απρ 28, 2011 4:54 am

η Ανναμπεθ μαζι με τον Περσι είναι απο τους αγαπημένους μου χαρακτήρες. απο την στιγμή που είδα την ταινία δεν ξέρω την έχω λατρέψει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΠεμ Απρ 28, 2011 6:42 am

Η Άνναμπεθ ειναι ο αγαπημενος μ χαρακτηρας μοιαζουμε σε πολλα πραγματα οπως το οτι βλεπω παντα καθαρα και δν επιρεαζομαι απο συναισθηματα ακομα ειμαι αρκετα κλειστει και περναω τουσ αλλουσ απο μικροσκοπιο οπωσ κανει κ η ανναμπεθ. ακομα μ αρεσει γτ ειναι πολυ εξυπνη κ διορατικη και μιας και εχω διαβασει ολα τα βιβλια η αληθεισ ειναι οτι στο καθενα τν συμπαθουσα ολο και περισοτερο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΠεμ Απρ 28, 2011 12:35 pm

Πραγματι, το κυριο χαρακτηριστικο της ειναι η αντικειμενικοτητα μεχρι ψυχροτητας και βεβαια η εξυπναδα και η προνοητικοτητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 9:22 am

Είναι από τους ωραίους χαρακτήρες.Μου αρέσει η εξυπνάδα της και η διορατικότητά της.Το γεγονός πως στις δύσκολες καταστάσεις διατηρεί την ψυχραιμία της και πως δύσκολα εμπιστεύεται, αυτά δεν είναι καλό αλλά όταν σε εμπιστευτεί και γίνει φίλη σου κάνει τα πάντα.Γενικά μου αρέσει που σκέφτεται πριν μιλήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hippolyte
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Hippolyte


Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Στην Κατασκήνωση των Ημίαιμων, obviously enough ;)
Ασχολίες : Γράψιμο (αιώνια), βιβλία, μουσική, φίλοι...

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεμέτωρ - 65 εκατοστά, 2 κιλά, Ουράνιος Μπρούτζος - Ορείχαλκος, κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου
Θάλαμος: Δήμητρας

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΔευ Αυγ 22, 2011 10:10 am

Συμπαθώ την Άνναμπεθ, εάν ήταν υπαρκτό πρόσωπο είναι πολύ πιθανόν να είμασταν καλές φίλες. Μου αρέσει η προνοητικότητα της, καθώς και η πίστη της στους ανθρώπους (ιδιέτερα αυτήν προς τον Λιούκ). Για την εξυπνάδα της δεν υπάρχουν και πολλά να (πρώτο)πω, είναι κιντ τζίνιους η κοπέλα, μια άξια κόρη της Αθηνάς. Μου αρέσει που είναι αφωσιομένη στους φίλους και τα πιστεύω της, αλλά επίσης και στα όνειρα της, και ειδικά αυτό να γίνει αρχιτέκτονας.

Εάν υπάρχει κάτι που αντιπαθώ πάνω της είναι ο τρόπος που είναι αγενής με τους φίλους της, ίσως χωρίς να το θέλει, καθώς επίσης και ο τρόπος που επιδικνίει της γνώσεις της. Παρ'όλα αυτά, όμως, είναι μια καλή κοπέλα.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
~Athena~
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
~Athena~


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Ηλικία : 25
Τόπος : Olympus
Ασχολίες : Everything

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Δόρυ-Ασπίδα
Θάλαμος: Ερμή

Άνναμπεθ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Άνναμπεθ   Άνναμπεθ Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2013 4:57 am

Συμφωνώ με όλους σας.Ήταν φοβερός χαρακτήρας και βοήθησε πολύ τον Πέρσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://percyjacksonbooks.com/
 
Άνναμπεθ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Άνναμπεθ και Θάλεια

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Κατασκήνωση των Ημίαιμων :: Η Κατασκήνωση των Ημίαιμων :: Χώρος Συνεστιάσεων-
Μετάβαση σε: