Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το Βασιλειο Του Αδη

Πήγαινε κάτω 
+5
Kalupso
DarkQueenOfBlood
Thalia
Poseidon
Percy Jackson
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Percy Jackson
Θεότητα
Θεότητα
Percy Jackson


Αριθμός μηνυμάτων : 19
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2011
Τόπος : Pallet Τοwn
Ασχολίες : Εκπαιδευτης Pokemon

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Κεραυνος
Θάλαμος: Δία

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΔευ Απρ 04, 2011 12:08 pm

Εδω θα περιγραφουμε ελευθερα για το βασιλειο του Αδη γνωστο και ως ο Κατω Κοσμος..
Θα πηγαινατε ποτε εκει?Τρομαζετε και μονο στη σκεψη?
Πειτε μας την γνωμη σας ..


Το Βασιλειο Του Αδη Outside_of_Hades_Palace
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤρι Απρ 05, 2011 7:05 am

Εγω δεν το βρισκω ακριβως τρομακτικο. Ειναι νεκρικο και με ατμοσφαιρα θανατου (λογικο) αλλα δεν μου φαινεται τρομακτικο. Εχει ενα πανεμορφο παλατι, αντιγραφο του παλατιου στον Ολυμπο, το ποταμι, το λιβαδι με τους Ασφόδελους και βεβαια τα Ηλίσια Παιδεια θα πρεπει να ειναι ενας μινι παραδεισος...

Εγω θα ηθελα πολυ να παω, οχι νεκρος βεβαια. Αν μου δινοταν η ευκαιρια θα πηγαινα σιγουρα. Ειναι σαν μια εξερευνιση σε μια σπηλια, στο αγνωστο, σε καινουργιο κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤρι Απρ 05, 2011 8:15 am

Ούτε εμένα μου φάνηκε τρομακτικό.Μου άρεσε η περιγραφή του κάτω κόσμου.Οι είσοδοι που σίγουρα έχει επηρεαστεί από τον Πλάτωνα.Ο Κέρβερος που συνήθως παρουσιάζεται ως ένας αιμοβόρος κι αιμοδιψής σκύλος ενώ στο βιβλίο αυτό τον δείχνει ως ένα σκυλί που απλά θέλει λίγη προσοχή.Και η περιγραφή των τοπίων όπως το Λιβάδι με τους Ασφόδελους κι τα Ηλύσια Πεδία.Απλά είναι πιο σκοτεινό και πιο νεκρικό αφού είναι ο κόσμος των νεκρών.Κι ο Άδης μου άρεσε έτσι όπως τον παρουσίαζε.Θα περίμενε κανείς να είναι πιο κακός αλλά στην ουσία είναι πικραμένος επειδή είναι αναγκασμένος να μένει κλεισμένος μέσα στον κόσμο των νεκρών για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DarkQueenOfBlood
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
DarkQueenOfBlood


Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Τάρταρα
Ασχολίες : Πολλες ..

Character sheet
Φύση: Ναϊάδα
Όπλο: Σαγηνη, Κυανούς-65 εκατοστά, 2,6 κιλά, Ουράνιος Μπρούτζος - Σίδηρος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αφροδίτης

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΔευ Ιουλ 04, 2011 1:08 pm

Θα συνφωνησω με τα παιδια απο πανω και εκτος αυτου μου αρεσει η ατμοσφαιρα του...Οποτε σιγουρα θα ηθελα να παω να μεινω καμια βδομαδα εκει... Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤρι Ιουλ 05, 2011 1:40 am

Ναι αναδίδει μια ατμόσφαιρα μυστηρίου.Σε βάζει σε σκέψεις και σε πειρασμό.Αλλά νομίζω πως χρειάζεται λίγο φως!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤρι Ιουλ 05, 2011 3:33 am

θα συμφωνησω με ολους και σιγουρα θα ηθελα να επισκευτω των κατω κοσμο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤετ Ιουλ 06, 2011 7:26 am

Αν δεν πας ένα ταξιδάκι αναψυχής στον Άδη που θα πας.Ωραία τον περιγράφει αλλά θα τον επισκεφτώ μόνο όταν κάνω το τελευταίο μου ταξίδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Artemis
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Artemis


Αριθμός μηνυμάτων : 33
Ημερομηνία εγγραφής : 31/05/2011
Ηλικία : 29

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Άρη

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 10, 2011 12:04 am

απο την μια ειναι τα λετε:μυστηριο. ηλυσια πεδια κ.ο.κ αλλα απο την αλλη δεν μπορω να μην συλλογιστω και το θεαμα των νεκρων και των βασανιστηριων. θα μ αρεσε να το επισκεφθω αλλα μονο μια φορα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAiR
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
mAiR


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2011
Ηλικία : 27

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Ερμή

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΠεμ Αυγ 04, 2011 12:22 am

Ένα ταξίδι στον κάτω κόσμο. Ακούγεται ωραίο. Θα ήταν συναρπαστική εμπειρία να πας σε έναν κόσμο γεμάτο νεκρούς, να μιλήσεις μαζί τους, να μάθεις πράγματα για διαφορετικά χρονικά διαστήματα στο παρελθόν διαφορετικό τρόπo σκέψης, να μιλήσεις με τους αρχαίους ήρωες. Ένα ταξιδάκι αναψυχής Very Happy Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2011 12:33 am

^A, εσυ το βλέπεις πολύ χαλαρα.... Μπραβο σου tongue
καλα, εγω, οχι και ταξιδακι αναψυχης αλλα ετσι οπως περιγραφεται στα βιβλια θα πρεπει να ειναι ενα ενδιαφερον μερος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Τhanoulis1978
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Τhanoulis1978


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2011
Τόπος : Kamelot
Ασχολίες : Ζωγραφικη

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Ερμή

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2011 2:12 am

Αν υποθεσουμε οτι υπαρχει ο Αδης η η Κολαση τοτε τη ειναι.Ενα μερος των ψυχων θα ελεγα...Βεβαια τα Ηλυσια πεδια ειναι τοπος Ηρωων.....

Βεβαια και μια επισκεψη με τον κέρβερο , γέννημα του Τυφώνα και της Έχιδνας δεν θα ελεγα οχι.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Τhanoulis1978 στις Σαβ Αυγ 06, 2011 2:15 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thanoulismypaint.blogspot.com/
Τhanoulis1978
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Τhanoulis1978


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2011
Τόπος : Kamelot
Ασχολίες : Ζωγραφικη

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Ερμή

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2011 2:14 am

Μην ξεχασω τον βαρκάρη παραλάμβανε τις ψυχές των νεκρών και τις μετέφερε με τη βάρκα του στον Κάτω Κόσμο. Το αντίτιμο για το ταξίδι στον Άδη ήταν ένας οβολός, ...στον
Αχέροντα ποταμό.Φοβερο Tour θα εκανα και καθολου βαρετω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thanoulismypaint.blogspot.com/
~Athena~
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
~Athena~


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Ηλικία : 25
Τόπος : Olympus
Ασχολίες : Everything

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Δόρυ-Ασπίδα
Θάλαμος: Ερμή

Το Βασιλειο Του Αδη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Βασιλειο Του Αδη   Το Βασιλειο Του Αδη Icon_minitimeΤρι Μαρ 12, 2013 5:05 am

Εγώ θα πήγαινα μόνο αν έβρισκα τρόπο να ξαναγυρίσω πίσω.Θα είχα την περιέργεια να δω πως είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://percyjacksonbooks.com/
 
Το Βασιλειο Του Αδη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Kάτω Κόσμος :: Κάτω Κόσμος-
Μετάβαση σε: