Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Harry Potter

Πήγαινε κάτω 
+5
Juno
Thalia
Xena
Annabeth Jackson
Poseidon
9 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΤετ Απρ 20, 2011 4:02 am

Η Σειρα βιβλιων και ταινιων Harry Potter ειναι ενα πραγματικο φαινομενο. Τα βιβλια της J. K. Rowling, συγγαρφεας του Χαρι Ποτερ, εχουν πουλήσει εκατοντάδες εκαταμμύρια αντίτυπα σε εκατοντάδες χωρες του κοσμου και εχουν μεταφραστει σε 63 γλωσσες. Καθε μερα πουλιουνται ολο και περισσοτερα βιβλια και η ο νεαρος μαγος εχει αποκτησει εδω και χρονια το μεγαλυτερο fun club απο οποιονδηποτε αλλο ηρωα βιβλιου. Οι φανατικοι αναγνωστες της σειρας ολοένα και πληθαίνουν και δεν εχουν σταματησει να αυξανονται εδω και αρκετα χρονια. Απο την πρωτη κιολας στιγμη ο κοσμος λάτρεψε τα βιβλια της Rowling και για αυτο τα ανεδειξαν ολα σε μπεστ σελλερ και εκαναν την μεχρι τοτε φτωχη συγγραφεα μια απο τις πλουσιοτερες γυναικες της Μ. Βρετανιας.

Η πορεια των βιβλιων, οπως και οι πωλησεις των εισητηριων των ταινιων, εχει διαγραψει ανωδικη πορεία και πλεον τα 7 βιβλια με θεμα τις μαγικες περιπετειες του Χαρι εχουν καταξιωθει ως αριστουργηματα της παγκοσμιας φανταστικης λογοτεχνιας. Και παρ' ολο που ολοκληρη η ιστορια εχει τελειωσει εδω και λιγα χρονια, παιδια και εφηβοι συνεχιζουν να παθιαζονται και να θαυμαζουν τα υπεροχα αυτα βιβλια.

Ωρες θα μπορουσα να γραφω για τον Χαρι Ποτερ ομως νομιζω οτι καταννοειτε και απο μονοι σας το μεγεθος της αξιας αυτων των βιβλιων.

Λοιπον, τι γνωμη εχετε εσεις για τον Χαρι Ποτερ? Εχετε διαβασε τα βιβλια, σας αρεσαν? Ποιο ειναι το αγαπημενο σας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Annabeth Jackson
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Annabeth Jackson


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Δήμητρας

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠεμ Απρ 28, 2011 8:21 am

Φυσικά δεν θα μπορούσα να μην διαβάσω τα βιβλία του Χαρι Ποτερ. Δεν έχω αγαπημένο όλα είναι τέλεια. πιστεύω πως δεν υπάρχει κανένας άλλος ήρωας που να μπορέσει να φτάσει ποτέ αυτά που κατάφερε ο Χάρι πότερ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xena
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Xena


Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Over the Hills and Far Away
Ασχολίες : Τραγούδι, μουσική, φίλοι, ενημέρωση, βόλτες.

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Απόλλωνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Απρ 29, 2011 4:29 am

Όπως είπες κι εσύ ώρες ολάκερες θα μπορούσα να γράφω για ΧΠ.
Τα πρώτα βιβλία που διάβασα. Βασικά, μεγάλωσα με ΧΠ...Και τώρα που έρχεται και η τελευταία ταινία, κλάμα που θα πέσει.
Αγαπημένο βιβλίο...Χμμ δε μπορώ να ξεχωρίσω. Όλα τα αγαπώ..
Και δε νομίζω πως το ΧΠ είναι μόνο για παιδιά και σαχλό όπως λένε κάποιοι έξυπνοι.
Τέλος. ΧΠ = <3

Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://white-night-fantasy.blogspot.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 7:51 am

Ναι τα έχω διαβάσει.Βασικά είναι από τα πρώτα βιβλία που έχω διαβάσει και έχω φάει τρομερό κόλλημα.Υπήρχε ένα διάστημα που ξυπνούσα και κοιμόμουνα με μόνη σκέψη τον Χάρι Πόττερ. Αν εξαιρέσεις το 5 που δεν μου άρεσε τόσο επειδή είχε όλο νεύρα και ξεσπούσε στους άλλους όλα τα άλλα μου άρεσαν πάρα πολύ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 3:47 am

^Kαι εγω ετσι νομιζω για το 5. Βεβαια οταν λεω οτι ενα βιβλιο ΧΠ δεν μου αρεσει και τοσο πολυ, σημαινει οτι του βαζω το κατωτερο 18 στα 20 γιατι τα αλλα ειναι αριστα, κορυφη, 20'!!!

Το αγαπημενο μου ειναι το 7 επειδη ειναι το μεγαλυτερο και αποκαλυπτηκοτερο και εχει πολλες ανατροπες, κατι που αρεσει στα βιβλια.
Ο ΧΠ δεν ειναι απλα μια σειρα βιβλιων, ειναι τμημα της ζωης μου, ειναι φιλοσοφια, ειναι αγαπη, ειναι φιλια. Εχω διαβασει ολα τα βιβλια απο 3 φορες το καθενα (οκ, το 4 και το 3 απο δυο φορες) και απλα τα λατρευω. Δεν μπορω να τα περιγραψω ολα εδω. Υπαρχουν ολοκληρα φορουμς 10 φορες μεγαλυτερα απο το OlympicLand για ΧΠ και παλι δεν εχουν εξαντληθει ολα τα θεματα για συζητηση.
Τελος!
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Juno
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Juno


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : In a pile of books.

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Δήμητρας

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 4:40 am

Με αυτή τη σειρά μεγάλωσα. Κυριολεκτικά. Και με αυτή τη σειρά έγινα βιβλιοφάγος. Βασικά, όταν αγαπάς κάτι τόσο πολύ, δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αγαπημένο ή όχι βιβλίο. Όλα τα βιβλία έχουν τα καλά τους και τα κακά τους. Εγώ πάντως τα αγαπάω όλα ανεξερέτως. What a Face
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.forgotten-fairytales.blogspot.com/
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 10:32 am

δεν εχω διαβασει κανενα βιβλιο μονο τισ ταινιες εχω δει και για να πω την αληθεια εμενα δεν μου πολυ αρεσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 12:02 pm

^ Ουστ! Razz
Μα δεν υπαρχει ΠΙΟ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΕΙΡΑ....
Βασικα με αυτους εδω που εχεις μπλεξει στο φορουμ (εμενα, τη Μαρια, τον Νικολα, την Μαρινα και την Ολγα) δεν εχει νοημα να φερνεις αντιρησεις! Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 1:39 pm

'Όντως το 7 είναι κορυφαίο.Μες την ανατροπή και το σασπένς.Μου άρεσε που απομυθοποίησε τον Ντάμπλντορ και έδωσε στον Σνέιπ πιο καλό πρόσωπο.Αλλά δεν μου άρεσε που σκότωσε τόσους πολλούς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mysterious Hero
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Mysterious Hero


Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Merlin's Forest
Ασχολίες : Βιβλία, κινηματογράφος, βιβλία, μουσική, βόλει, βιβλία......

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Το Σπαθί των Δασών
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΚυρ Μάης 15, 2011 11:13 pm

Η αλήθεια είναι πως εγώ μεγάλωσα με Χάρι Πότερ...
Δε θα μπορέσω ποτέ να ξεχάσω τη στιγμή που ο μπαμπάς μου μπήκε στο σπίτι κρατώντας μια ταινία σε βιντεοκασέτα με ένα παιδάκι με γυαλιά πάνω, με το όνομα Χάρι Πότερ... Μου είπε πως θα μου άρεζε και πως είχε να κάνει με μάγους και μαγικά, που μου άρεζαν τότε πολύ (κι ακόμα μου αρέσουν)... Ήταν η Φιλοσοφική Λίθος!!!

Τολμώ να πω, πως από εκείνο το απόγευμα και πέρα, έβλεπα κάθε μέρα αυτήν την ταινία... Πάντα με την ίδια λαχτάρα, πάντα με την ίδια έξαψη... Ήταν μια ταινία μου είχε συνεπάρει το μικρό μυαλουδάκι. Συνολικά, μπορεί να την είχα δει και
εβδομήντα φορές!!! Όταν ειδικά βγήκε και η Κάμαρα Με Τα Μυστικά σε βιντεοκασέτα, (όταν βγήκε στο σινεμά έλειπα διακοπές και δεν είχα καταφέρει να πάω να το δω) τότε ήταν που για ένα χρόνο δεν έβλεπα τίποτε άλλο παρά αυτό το μικρό αγοράκι να σκοτώνει το Βασιλίσκο, να σώζει το κοριτσάκι με τα κόκκινα μαλλιά, να ελευθερώνει το ξωτικό με τα αστεία αυτιά, να πετάει με ένα σκουπόξυλο, να κάνει μαγικά... Τολμώ να πω ό,τι ήταν από τις ευτυχισμένες περιόδους της ζωής μου...

Τα βιβλία δυστυχώς τα διάβασα σχετικά μεγάλος, ήμουν 14 ετών... Κι όμως, ήταν εκπληκτικό πόσο με συνάρπασαν. Κατάλαβα πως ποτέ δε μεγάλωσα μέσα μου, πως πάντα έμενα ένα μικρό παιδάκι που αναζητούσε περιπέτεια και
μαγεία, που θαύμαζε όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα στον κόσμο των μάγων...
Και ακόμα έτσι νιώθω. Νιώθω πως ποτέ δεν θα τελειώσει αυτή η υπέροχη ιστορία, αυτή η ιστορία που μας έκανε όλους να νιώσουμε τόσο δυνατά και υπέροχα συναισθήματα...

Δε μπορώ εύκολα να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς Χάρι Πότερ... Θα ήταν άδεια, τουλάχιστον έτσι νιώθω...
Είμαι περήφανος που το λέω, αλλά αυτή η ιστορία, η καλύτερη όλων των ιστοριών, θα μείνει πάντα μέσα μου, ως μία από τις ελάχιστες αναμνήσεις που θα μου θυμίζουν την παιδική μου ηλικία... Ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου την Τζο Ρόουλινγκ για τα καταπληκτικά αυτά ταξίδια που τόσο απλόχερα μου χάρισε!!! Αληθινά ευχαριστώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΚυρ Μάης 15, 2011 11:25 pm

εεε οκ δεν φερνω αντιρισεις εγω οτι πειτε εσεις Kala....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 4:57 am

Έτσι μπραβο Razz

Νικόλα τι να πρωτοπώ...συμφωνω με όλα όσο λες. Ακομα και τώρα που είμαι 15 στα 16 και μετά από πέντε και μετά από δέκα χρόνια θα νιώθω πάντα παιδί όταν θα διαβαζω Χάρι Πότερ. Όπως λεει και ένα άλλο βιβλιο που εχω διαβασει (θα κανω και τοπικ για αυτό) τα βιβλία έχουν την εκπληκτική ικανότητα να παγιδεύουν ή καλύτερα να φιλάττουν αναμνήσεις και συναισθήματα από την εποχή που προτοδιαβάστηκαν. Έτσι αυτά τα βιβλία θα με κάνουν πάντα ένα 14χρονο ή 15χρονο αγόρι που διψαει για περιπέτεια, για μαγεία για να ταξιδέψει σε έναν άλλο διαφορετικό κόσμο.

Αυτα τα βιβλια ειναι τα καλύτερα του κόσμου, δεν υπάρχει πιο υπέροχο μυθηστορημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 11:58 am

Εγώ νομίζω δεν θυμάμαι και πολύ καλά πως ήμουν Δημοτικό όταν είδα την πρώτη και την δεύτερη ταινία.Με συνάρπασαν τόσο πολύ που μαζί με τον αδερφό μου όλο το καλοκαίρι κάθε μεσημέρι τις βλέπαμε.Ξεκίνησα να τα διαβάζω στα 13 Α Γυμνασίου.Μια βδομάδα πηλάτευα την μάνα μου να μου πάρει το 4 βιβλίο.Ξεκίνησα ανάποδα να τα διαβάζω ήταν οι καλύτερες στιγμές της ζωής μου όταν τα διάβαζα και πάντα επέστρεφα να διαβάσω τα αγαπημένα μου σημεία.Με γοήτευε ο διαφορετικός κόσμος που είχε πλάσει η συγγραφέας.Έφτασα στο σημείο να βλέπω τους ήρωες και στον ύπνο μου.Μιλάμε για φοβερό κόλλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 12:28 pm

Και εγω το ιδιο. Μαλιστα εχω φιλους που εχουν δει πολλα Χαριποτερικα ονειρα. Εγω μονο δυο τοσα χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Juno
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Juno


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : In a pile of books.

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Δήμητρας

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 4:59 am

Νικόλα, προσυπογραφώ στο ποστ σου.- Εγώ τα ξεκίνησα τρίτη δημοτικού, αλλά έκανα τεράστιους αγώνες για να τα συνεχίσω. Τότε ήταν η παλαιοληθική περίοδος που ο Χάρι θεωρούνταν σατανικός. Ακόμα με θυμάμαι να διαβάζω κρυμμένη στη ντουλάπα με φακό το Τάγμα του Φοίνικα. Razz Τέλος πάντων. Ο Χάρι είναι αξία ζωής. Δεν ξέρω για 'σας, αλλά με έχει μαθει υπερβολικά πολλά.... Long Live Harry Potter!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.forgotten-fairytales.blogspot.com/
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΤετ Μάης 18, 2011 11:41 am

Γενικα νομιζω οτι με εξαιρεση την Καλυψω (σορρυ....ξεχασα το ονομα σου Sad ) το τοπικ μπορει να μετονομαστει σε "Υμνος εις τον Αρείον Ποτήρ"... tongue

Και εμενα μου διδαξε πολλα για τη ζωη, τους φιλους και τους εχθρους και με εκανε να βλεπω περισσοτερο τα καλα στους ανθρωπους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Mysterious Hero
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Mysterious Hero


Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Merlin's Forest
Ασχολίες : Βιβλία, κινηματογράφος, βιβλία, μουσική, βόλει, βιβλία......

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Το Σπαθί των Δασών
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΤετ Μάης 18, 2011 2:48 pm

Εμένα απλά είναι η ζωή μου!!! Harry Potter 477633263
Μία υπέροχη διέξοδος!!!! Harry Potter 477633263
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΣαβ Μάης 21, 2011 1:52 pm

Η ζωή μου όχι αλλά υπήρξε ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι που με απασχόλησε και με ταξίδεψε και με έκανε να θέλω κι εγώ να καταφέρω κάποια πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Mysterious Hero
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Mysterious Hero


Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Merlin's Forest
Ασχολίες : Βιβλία, κινηματογράφος, βιβλία, μουσική, βόλει, βιβλία......

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Το Σπαθί των Δασών
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Ιουν 20, 2011 2:28 pm

Ντάξει ίσως να υπερέβαλλα... Harry Potter 253468018
Όχι όλη η ζωή μου.... Harry Potter 477633263
Μόνο το 73% Harry Potter 477633263
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Ιουν 27, 2011 5:11 am

Μια φορά όλοι συμφωνούμε πως έπαιξε μεγάλο ρόλο στην ζωή μας και μας επηρέασε βαθιά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mAiR
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
mAiR


Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 03/08/2011
Ηλικία : 27

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Ερμή

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΠεμ Αυγ 04, 2011 8:24 am

Ο Χάρι ήταν από τα πρώτα βιβλιά που διάβασα. Είναι η πιο ωραία σειρά βιβλίων που υπήρξε ποτε. Τα λατρεύω και θα τα διαβαζα με χαρά πολλές φορές ακόμα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2011 4:41 am

Χάρι Πότερ για πάντα.Είναι από τις καλύτερες σειρές που έχω διαβάσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Τhanoulis1978
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Τhanoulis1978


Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 04/08/2011
Τόπος : Kamelot
Ασχολίες : Ζωγραφικη

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Ερμή

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΣαβ Αυγ 06, 2011 9:22 am

350.000.000 αντίτυπα αυτο τα λεει ολα.Απο τα καλυτερα μυθιστορηματα ever...Βεβαια εμενα μου αρεσει και ο Αρχοντας των Δαχτυλιδιων....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://thanoulismypaint.blogspot.com/
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Harry Potter Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Harry Potter   Harry Potter Icon_minitimeΔευ Αυγ 08, 2011 9:17 am

Ναι, εκατοντάδες εκατομμύρια αντίτυπα και η Ρόουλινγκ ειναι ο πρωτος ανθρωπος που εγινε δυσεκατομμυριούχος από πώληση βιβλίων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
 
Harry Potter
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Βιβλιοθήκη-
Μετάβαση σε: