Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αγαπημενη σκηνη

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΤετ Απρ 20, 2011 3:17 am

Ποια ειναι η αγαπημενη σας σκηνη, το αγαπημενο σας κεφαλαιο απο το 3ο βιβλιο της σειράς? Και για ποιο λογο εχετε ξεχωρίσει το συγκεκριμενο μερος του βιβλιου απο το υπόλοιπο?

Εμενα, η αγαπημενη μου σκηνη ειναι η μαχη στην κορυφη του όρους Όθρυς όταν όλοι προσπαθουν να νικησουν τον Ατλαντα, αλλα και να βοηθησουν τους φιλους τους, οταν ολοι φτανουν στα ακρα και τα δίνουν όλα στην μάχη και οταν ο θνητος καθηγητης Τσέις βοηθαει ριζικα στην σωτηρία της κορης του και των φιλων της. Επισης αυτη η σκηνη ειναι πολύ φορτισμενη επειδη η Ζωη, μια σωστη ηρωιδα, σκοτώνετε απο τον ίδιο της τον πατερα και στην ουσια ολη η σκηνη εκει ειναι η κορυφωση της υποθεσης, ο κολοφώνας της δρασης και της περιπέτειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 9:09 am

Κι εμένα αυτή η σκηνή μου άρεσε.Που όλοι μαζί προσπαθούν να νικήσουν τον Άτλαντα και να βοηθήσουν τους φίλους τους.Είναι από τις κορυφαίες σκηνές.
Μου άρεσε επίσης και η σκηνή που ο Πέρσι προσπαθεί να αποτρέψει την Άνναμπεθ από το να γίνει τοξότρια.Εν μέρει δείχνει τα συναισθήματα που τρέφει για αυτή
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 3:54 am

To oτι θελει να την αποτρεψει απο κατι τετοιο, δεν δεχνει..... συναισθηματα Wink
Οποιαδηποτε και να ηταν στην θεση της Ανναμπεθ, εγω αυτο θα εκανα.
Παντως η σκηνη στο Οθρυς ηταν εντυπωσιακη. Ειχε παρα πολλη ενταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 10:42 am

εμενα μου αρεσε παρα παρα πολυ εκει που ο περσι περνει τον ουρανο απο την ανναμπεθ για να την σώσει και ακομα εκει που τον κραταει η αρτεμις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 11:41 am

Και εσυ δηλαδη στο γρουπ με εμενα και την Ναυσικα που μας αρεσει η σκηνη στο Οθρυς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 1:34 pm

Μου άρεσε επίσης η συνάντηση του Πέρσι με την Αφροδίτη.Είχε πολύ πλάκα.Η Αφροδίτη μια ζωή στον κόσμο της.Α και η σκηνή που η Θάλεια οδηγούσε το όχημα του Απόλλωνα.Ήταν εντυπωσιακή σκηνή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγαπημενη σκηνη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
»  Αγαπημενη σκηνη
» Αγαπημενη σκηνη
» Αγαπημενη σκηνη
» Αγαπημένη βαθμίδα εκπαίδευσης
» Χειρότερη Σκηνή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Ταινίες-Βιβλία της Σειρας :: Η Κατάρα του Τιτάνα-
Μετάβαση σε: