Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Λόγκαν Λέρμαν

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΤετ Μαρ 30, 2011 5:44 am

Λοιπον, ο γνωστος μας Πέρσι Τζακσον αποδίδεται στην ταινια στο πρόσωπο του έφηβου Λόγκαν Λέρμαν.
Σε μερικους δεν άρεσε αυτη η επιλογη. Περιμεναν τον Πέρσι, διαφορετικο, πιο ηρωικο, πιο σωματώδη, πιο...χολιγουντιανο. Κατι σαν τον Ζακ Εφρον. Ωστόσο οι περισσότεροι νομιζω οτι μειναμε ικανοποιημένοι απο την επιλογη του Λογκαν. Ξερω μαλιστα ορισμενες...που κοβουν φλεβα.
Ο Λογκαν Λερμαν δεν ειχε γυρισει πολλες ταινιες προηγουμενως αλλα επαιζε σε καποιες τηλεοπτικες σειρες, οπου και διακριθηκε και απέκτησε πολλούς θαυμαστες.
Εγω μπορω να πω ανετα οτι ειναι απο τους ηθοποιους που συμπαθω περισσοτερο. Μου φαινεται συμπαθιτικος και φιλικος και οχι ψωνιο. Δηλαδη σε σχεση με αλλους ηθοποιους σε παρομοιους ρολους τον προτιμω 1000 φορες.

Υπαρχουν ορισμενες διαφορες απο τα βιβλια, για παραδειγμα, ο Περσι αναφερεται να εχει καταμαυρα μαλλια αλλα ο Λερμαν εχει καστανα. Επιπλεον, ο Λογναν ειναι 16 χρονων και στο βιβλιο ο Περσι υποτιθεται οτι ειναι 12. Βεβαια, μια ταινια με 16 χρονο ηθοποιο λεει περισσοτερο απο μια με 12χρονο αλλα μπορουσαν νομιζω να βρουν καποιον μικροτερο.

Εσεις τι γνωμη εχετε για τον Λογκαν Λερμαν? Ηταν σωστη επιλογη για τον ρολο του Περσι?
Λόγκαν Λέρμαν Images?q=tbn:ANd9GcT01B4I6O_7Vd40e1OsSnlpl34xGCDG2sMyrW9tocqdm5jj-ArIIg


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Poseidon στις Δευ Απρ 04, 2011 12:50 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Mysterious Hero
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Mysterious Hero


Αριθμός μηνυμάτων : 169
Ημερομηνία εγγραφής : 23/03/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Merlin's Forest
Ασχολίες : Βιβλία, κινηματογράφος, βιβλία, μουσική, βόλει, βιβλία......

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Το Σπαθί των Δασών
Θάλαμος: Αθηνάς

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΣαβ Απρ 02, 2011 6:03 am

Δεν ξέρω άμα το μάθατε αλλά τα έχει με την Έμμα Γουάτσον!!! Μόνο για αυτό τον συμπαθώ τον τύπο..... Αν και αυτό με την ηλικία ήρωα και ηθοποιού με χαλάει λίγο. Όσο για το ό,τι μια ταινία με δωδεκάχρονο δε λέει, ας θυμηθούμε λίγο το Χάρι Πότερ. Απλά η πρώτη ταινία (η ΠΡΩΤΗ!!!) έσπασε τα ταμία. Και ο Χάρι ήταν μόλις 11......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΣαβ Απρ 02, 2011 6:32 am

Εμένα μια χαρά επιλογή μου φάνηκε.Δεν το είχα ξαναδεί αλλά πιστεύω πως ήταν καλός για τον ρόλο.Ούτως ή άλλως ο Πέρσι δεν παρουσιάζετε σωματαράς στο βιβλίο.Εγώ πάντως πρώτη φορά τον είδα σε αυτή την ταινία.Και συνεχίζω να πιστεύω πως ο ίδιος ήταν καλός το σενάριο δεν μου άρεσε γιατί στο βιβλίο τα έλεγε αλλιώς.Τέλος πάντων να μην ξεφεύγουμε από το θέμα.Το παιδί είναι μαι χαρά για τον ρόλο.

Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΔευ Απρ 04, 2011 12:55 pm

Ναι, 19 ειναι κι η Emma. Nικολα, μιλας σοβαρα??? Πωωωω ρ...αν μου ελεγαν, κοψε ενα δαχτυλο απο το δεξι σου χερι (ειμαι δεξιοχειρας) για να δεις εναν απο τους δυο, θα εκοβα δυο δαχτυλα. Μπραβο τους. Ταιριαζουν πολυ νομιζω.

Οσο για τον Χαρι Ποτερ, αυτο ειναι ενα αλλο ζητημα και για χαρι ποτερ εχω να πω αααπειρα (οπως ξερεις Νικολα). Ομως και ετσι, προτιμαω τις επομενες ταινιες απο την 1η.

Εμενα μου αρεσει γενικα, πολυ και σαν ηθοποιος και σαν ανθρωπος και οπως ειπατε ειναι καλυτερα που ταιριαζει στο σωματοτυπο του Περσι και οχι στο κλισε τπυ Χολιγουντιανου προταγωνιστη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΔευ Απρ 04, 2011 1:06 pm

Ωραία τον υποδείεται τον χαρακτήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Hera
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
Hera


Αριθμός μηνυμάτων : 53
Ημερομηνία εγγραφής : 19/03/2011
Τόπος : Empire State Building

Character sheet
Φύση: Πνευμα
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Διονύσου

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΤρι Απρ 05, 2011 11:35 am

Poseidon έγραψε:
Ξερω μαλιστα ορισμενες...που κοβουν φλεβα.
[/center]

Χεμ χεμ Cool
Νταξει δεν θα μπορουσαν να βρουν καλυτερο για τον ρολο! Ειναι συμπαθης στο κοινο, ωραιος για να αποκτησει γυναικειο κοινο, σε ηλικια καταλληλη για να εχει το κοινο αυτο.
Καλυτερα που δεν το βαλαν 12 χρονο και αλλαξαν λιγο το κονσεπτ του βιβλιου κατα τη γνωμη μου! Πετυχε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΤετ Απρ 06, 2011 11:55 am

Είναι πολύ καλός παιδιά.Τώρα τι να λέμε;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
~Athena~
Κατασκηνωτής
Κατασκηνωτής
~Athena~


Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2013
Ηλικία : 24
Τόπος : Olympus
Ασχολίες : Everything

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Δόρυ-Ασπίδα
Θάλαμος: Ερμή

Λόγκαν Λέρμαν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λόγκαν Λέρμαν   Λόγκαν Λέρμαν Icon_minitimeΤετ Μαρ 13, 2013 5:37 am

Πολύ καλός ήταν πιστεύω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://percyjacksonbooks.com/
 
Λόγκαν Λέρμαν
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Ταινίες-Βιβλία της Σειρας :: Η Κλοπή της Αστραπής-
Μετάβαση σε: