Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αγαπημενος Ζωγραφος

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Ζωγραφος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημενος Ζωγραφος   Αγαπημενος Ζωγραφος Icon_minitimeΔευ Μάης 09, 2011 1:58 am

Ποιος είναι ο αγαπημενος σας Ζωγραφος και ποιο εργο του σας αρεσει περισσοτερο; Ειναι καποιος κλασσικος, αναγενισιακός ή μήπως κάποιος πιο σύγχρονος; Σε ποιο ειδος ζωγραφικης ανοικει;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Ζωγραφος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Ζωγραφος   Αγαπημενος Ζωγραφος Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 6:51 am

Μου αρέσουν πολύ η Μόνα Λίζα του Λεονάρντο Ντα Βίντσι και του Πικάσο η Γκουέρνικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Ζωγραφος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Ζωγραφος   Αγαπημενος Ζωγραφος Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 11:54 pm

Χμ...ζωγράφος...Με την ευρεία έννοια της λέξης ο αγαπημένος μου ζωγράφος είναι ο Don Rosa. Δεν είναι ζωγράφος με πινέλα και καμβάδες. Είναι σκιτσογράφος και συγκεκριμένα κομικογράφος με αντικείμενο τους ήρωες του Ντίσνευ Ντόναλντ, Σκρουτζ (ειναι ο αγαπημενος του), Νταιζυ κτλ...
Επομένως είναι σύγχορος, της εποχής μας. Για την ακρίβεια ζει και δοξάζεται από τους θαυμαστές του στο Κεντάκυ, στις ΗΠΑ και είναι 59 ετών. Δυσυχως όμως ένα πρόβλημα στον αμφιβλητροειδή χυτώνα του ματιού του και κατι διαφωνίες με τους εκδότες του το τον ανάγκασαν να αποσυρθεί εδώ και 4 περίπου χρόνια από την ενεργώ δράση. Αλλα πάντα ελπίζουμε σε μια τελευταία πανηγηρική ιστορία του (γιατι βλεπετε τις γράφει ο ίδιος) για να μας εξηγει ορισμένα πράγματα που 'εχει αφίσει κενά στις ιστορίες του.
Το λατρεύω το λεπτομερές στυλ του σχεδίου του. Ειναι απλα υπέροχο και απολαυστικό δεν σε αφίνει να σταματήσεις.
Το αγαπημένο μου έργο είναι...δεν ξέρω. Πολλα. Θα πω όμως -από πλευρά ζωγραφικής, όχι σεναρίου- την ιστορία του με τίτλο "Gyro's first invention" ή "Η πρώτη εφεύρεση του Κύρου". Κάποτε ήθελα να του μοιάσω και να μαθω να σκιτσαρω σαν κι αυτον αλλα ειδα οτι δεν μπορω...Ομως εχουμε και κατι ακομα κοινο. Ειναι Πολιτικός Μηχανικός, όπως ονειρεύομαι να γίνω και εγώ.
Σπόιλερ:
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Ζωγραφος Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Ζωγραφος   Αγαπημενος Ζωγραφος Icon_minitimeΣαβ Μάης 14, 2011 12:39 am

Σπόιλερ:
Μου αρέσει και ο Μιχαήλ Άγγελος σαν ζωγράφος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Αγαπημενος Ζωγραφος
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Αγαπημενος-η Ηθοποιος
» Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης
» Αγαπημένος Έλληνας και ξένος τραγουδιστής
» Αγαπημένο ποίημα και αγαπημένος ποιητής

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Συντροφιά με τις Μούσες-
Μετάβαση σε: