Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αγαπημενη σκηνη

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠεμ Μάης 05, 2011 8:39 am

Ποια ειναι η αγαπημενη σας σκηνη, το αγαπημενο σας κεφαλαιο απο το 2ο βιβλιο της σειράς? Και για ποιο λογο εχετε ξεχωρίσει το συγκεκριμενο μερος του βιβλιου απο το υπόλοιπο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 06, 2011 8:59 am

λοιπον απο το δευτερο βιβλιο μου αρεσει η τελευταία σκηνη παρα πολυ γιατι εχει μεγαλη ενταση ειδικα οταν λεει ο περσι "κρατουσα στην αγγαλια μου τον ανθρωπο που προοριζοταν να γινει ο καλυτερος μου φιλος η ο χειροτερς μου εχθρος" η κατι τετοιο τελος πάντων ειναι φοβερη σκηνη
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 8:03 am

Κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η τελευταία σκηνή.Είχε μεγάλη ένταση και αγωνία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 11:07 am

^α, και εμενα μου αρεσει πολυ αυτη η σκηνη και η ατακα. Και το θυμαμαι απ' εξω γιατι μου ειχε κανει εντυπωση.
Αλλα δεν ξερω και αν ειναι η αγαπημενη μου...χμ....να σκεφτω scratch
Idea Νομίζω ότι είναι στο αυοκινητο με τις τρεις γραίες. Ειχε πλκακα ετσι οπως μαλωναν για το ματι και το δοντι. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Δεν το θυμαμαι πολυ καλα το 2ο βιβλιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 1:20 pm

Ναι κι αυτή ήταν ωραία σκηνή.
Επίσης μου αρέσει η σκηνή που ο Πέρσι συναντά τον Ερμή.Έχουν πολύ πλάκα τα φίδια που τσακώνονται και η ιστορία του Ερμή με το πρόβατα του Απόλλωνα και το ηθικό δίδαγμα.Μου άρεσαν πολύ οι αντιδράσεις του Απόλλωνα.Ότι θα μπορούσε να τιμωρήσει τον Ερμή αλλά μόνο που δεν τον ευεργέτησε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Thalia στις Δευ Μάης 16, 2011 11:04 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 5:30 am

Του Απολλωνα....? Τι εννοεις?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 9:16 am

αααχχχ ναι αυτο με τις γραιες ειχε πολυ γελιο αλλα και τα φιδια επισης με το αρσενικο να λεει ολη την ωρα να του φερει ο περσι ενα ποντικι Razz
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 11:07 am

Και η διάσωση από τους Κενταύρους μου άρεσε.Ιδιαίτερα στο σημείο που ο Τάισον ανεβαίνει σε έναν και γυρίζει ο Κένταυρος και του λέει<<Φίλε την έννοια δίαιτα δεν την ξέρεις;>>Ήταν από τις πολύ ωραίες σκηνές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενη σκηνη Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενη σκηνη   Αγαπημενη σκηνη Icon_minitimeΔευ Μάης 16, 2011 11:32 am

Nαυσικα μην κανεις σε παρακαλω καινουργια ποστς ενω μπορεις να προσθεσεις αυτο που θες να πεις σε προηγουμενο ποστ σου, χωρις να εχεις να σχολιασεις κατι περετερω.
Αυτη ειναι δευτερη παρατηρηση που σου γινεται. Επιπλεον, μην αγνωεις μια ερωτηση που σου γινεται προσωπικα. No

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
 
Αγαπημενη σκηνη
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Χειρότερη Σκηνή
» Αγαπημενη σκηνη
»  Αγαπημενη σκηνη
» Αγαπημένη βαθμίδα εκπαίδευσης
» Χειρότερη Σκηνή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Ταινίες-Βιβλία της Σειρας :: Η Θάλασσα των Τεράτων-
Μετάβαση σε: