Olympic Land
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Olympic Land

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τη σειρά βιβλίων και ταινιών Ο Πέρσι Τζάκσον και οι Ολύμπιοι! (Percy Jackson and The Olympians)
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης

Πήγαινε κάτω 
4 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΔευ Μάης 02, 2011 4:42 am

Παιδια, ποιος ειναι ο αγαπημενος σας φετινος (περσινος αν το διαβαζεται εν καιρω καλοκαιριου) καθηγητής; Και ποιος ειναι ο αγαπημενος σας καθηγητης απ' ολα τα ετη σας στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση; Και γιατι?

Εμενα ο αγαπημενος μου φετινος καθηγητης ειναι.........χμχμχμ....ο καθηγητης της ιστοριας μας. Παιδαγωγος με Π κεφαλαιο, καλλιεργει το κριτικο πνευμα στους μαθητες, μας μαθαινει να εχουμε αποψη, να αποκτησουμε αληθινη παιδεια και κουλτουρα.

Και ειναι και γενικα ο αγαπημενος μου καθηγητης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΔευ Μάης 02, 2011 5:43 am

ααααα ναι εδω εχει πολλα like το θεματακι φετος πιστευω πως ειμαι απο τα πιο τυχερα παιδια του κοσμου τοσοι πολλοι υπεροχοι καθηγητες(με μια εξερεση) δεν εχουν ξανα υπαρξει σε σχολειο αλλα οσο και αν συμπαθω ολους (σχεδον) τους καθηγητες μου μια καθηγητρια ειναι η αγαπημενη μου η φιλιλογος μου μας κανει αρχαια και γλωσσα και αν και δεν μου πολυ αρεσουν τα θεωριτικα μαθηματα εγω το τουβλο εχω 19 στα αρχαια ειναι πολυ καλη προσχαρη εχει τρομερη μεταδοτικοτητα ειναι κοντα στα παιδια και καταλαβενει τα προβληματα μας δυστηχως ομως του χρονου θα φυγει αυτο που θα μου λειψει πιο πολυ απο ολα ειναι οι τρελες ιστοριες που μας λεει μπορουμε να καθομαστε με τις ωρες και να την ακουμε να μιλαει αλλα αμα δεν την γνωρισει κανεις δεν μπορει να καταλαβει ποσο καταπληκτηκη ειναι αυτη η γυναικα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΔευ Μάης 02, 2011 6:32 am

Και εμας ο ιστορικος μας που λεω παραπανω, μας λεει ενα σορο ιστοριες απο τα ταξιδια του (εχει παει σε πανω απο 20 χωρες, παρα πολλα ταξιδια), τις εμπειριες του μας μιλαει για τη σύζυγό του που πραγματικα ειναι ακομα ερωτευμενος μαζι της και βεβαια 8α μιλησει τουλαχιστον 10 λεπτα για τον ΠΑΟΚ. Ειναι υπεροχος καθηγητης! Respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Kalupso
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Kalupso


Αριθμός μηνυμάτων : 195
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Thessalonikh

Character sheet
Φύση: Ημίαιμη-Τοξότρια
Όπλο: Τόξο - Νωμεύς 80 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, Λαβη από Ελεφαντόδοντο, Κατασκευασμένο από γιους του Ήφαιστου και τις τοξότριες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΔευ Μάης 02, 2011 7:55 am

χαχαχα οχι εμας δεν μας λεει για τον παοκ γιατι ειναι αριανου και μενει και στην χαριλαου απεναντι απο το γηπεδο αλλα το τι ιστορια για αυτα που της συμβαινουν και για πραγματα που κανει ο γιος της μας εχει πει δεν παιζετε ειναι να την ακους και να σκας στα γελια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΤετ Μάης 11, 2011 7:30 am

Στο σχολείο αγαπημένος μου καθηγητής ήταν ο φιλόλογος που είχα στο λύκειο.Ο άνθρωπος ήταν κινητή βιβλιοθήκη και είχε φοβερές ατάκες.
Στο πανεπιστήμιο αγαπημένος μου καθηγητής είναι αυτός που μας κάνει Επιστήμες της Αγωγής.Ο άνθρωπος έχει τέτοια μεταδοτικότητα που σε κάνει να κρέμεσαι από τα χείλη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 3:26 am

^Πόσα χρονια τον ειχες τον καθηγητη σου στο Λύκειο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
Thalia
Μάντης
Μάντης
Thalia


Αριθμός μηνυμάτων : 582
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : Λεωνίδιον-Αρκαδία
Ασχολίες : Λογοτεχνία-Μουσική-Σπουδές

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Νεφέλη - 70 εκατοστά, 2,5 κιλά, Ουράνιος Μπρουτζος, κατασκευασμένο από Κύκλωπες
Θάλαμος: Αθηνάς

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΠαρ Μάης 13, 2011 1:53 pm

Δύο.Αλλά είναι πολλά χρόνια στην εκπαίδευση.Αυτόν τον είχε καθηγητή και ο μικρότερος αδερφός της μάνας μου.Ο θείος μου είναι τώρα γύρω στα σαράντα.Φαντάσου πόσα χρόνια είναι.
Η καθηγήτρια που μας κάνει Παιδική Λογοτεχνία.Είναι όλα τα λεφτά η γυναίκα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Juno
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Juno


Αριθμός μηνυμάτων : 181
Ημερομηνία εγγραφής : 13/05/2011
Ηλικία : 30
Τόπος : In a pile of books.

Character sheet
Φύση: Ημίαιμος-Κατσκηνωτής
Όπλο: Σπαθί
Θάλαμος: Δήμητρας

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΤρι Μάης 17, 2011 5:44 am

Έχω δύο. Η μία είναι αυτή που μας έκανε φέτος Αρχαία Κατεύθυνσης από το Γενάρη και μετά στο σχολείο. Πιο τέλεια καθηγήτρια δεν έχω δει στη ζωή μου, στο συγκεκριμένο σχολείο. Έξυπνη, δραστήρια, με άποψη, μέσα σε όλα, προσπαθεί να κάνει και τον κάθε αδύναμο μαθητή να καταλάβει τι είναι ο εξαρτημένος λανθάνων υποθετικός λόγος και το κυριότερο, παιδαγωγική. Ούτε φωνές, ούτε υστερίες, ούτε τίποτα. Σαν μία ήρεμη δύναμη. Γι' αυτό τη λατρεύω, δεν τσιρίζει όποτε δε φέρναμε ασκήσεις ούτε είναι με τον κατάλογο στο χέρι. Τέλεια καθηγήτρια, που νοιάζεται για τους μαθητές της.-
Η άλλη είναι η καθηγήτρια που μου κάνει μαθηματικά γενικής, ιδιαίτερο. Ίσως να μη μετράει, αλλά και αυτή καθηγήτρια είναι, κάνει μάθημα σε ΤΕΙ Πληροφορικής και σε σχολεία δεύτερης ευκαιρίας. Razz Εγώ όμως τη θεωρώ καθηγήτρια, σωστή και από τους λίγους. Κατ'αρχάς, είναι αστέρι στα μαθηματικά. Παρότι έχασε χρονιά εξαιτίας των Πανελληνίων, κατάφερε να περάσει σε τέλειο ΑΕΙ, να το βγάλει, να πάρει υποτροφίες και να κάνει μεταπτυχιακό. Εκτός αυτών, εγώ μισούσα τα μαθηματικά. Πρώτη γυμνασίου, έγραφα με το ζόρι 10. Και επίσης με το ζόρι με βάλανε να κάνω μάθημα στη δευτέρα. Και τρεις μήνες μετά, είχε τελειώσει 2 τετράδια και λάτρευα τα μαθηματικά. Ακόμα τα λατρεύω. Με έκανε να λατρεψω ήρεμα, αντιμετωπίζοντας την γκρίνια μου, και πολύ παιδαγωγικά. Είναι μία καθηγήτρια που θα σε κάνει να γελάσεις αφάνταστα και θα σε βάλει να της λύσεις 100 ασκήσεις για την πλάκα σου. Και θα σε ακούσει αν έχεις πρόβλημα και θα στο λύσει αν μπορεί και θα κάνει και το μάθημά της σωστά. Με έχει κάνει να είμαι η μόνη της θεωρητικής που συναγωνίζεται τα θετικοτεχνολογικά παιδιά στο ''ποιος θα λύσει πρώτος το λογάριθμο;'' Laughing Την λατρεύω. Γιατί ο σκοπός του καθηγητή, του σωστού καθηγητή, είναι να σε κάνει καλύτερο άνθρωπο και μετά να σε μάθει 5 πράγματα παραπάνω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.forgotten-fairytales.blogspot.com/
Poseidon
Θεός
Θεός
Poseidon


Αριθμός μηνυμάτων : 909
Ημερομηνία εγγραφής : 10/03/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : In China
Ασχολίες : Searching the Perfect Romance

Character sheet
Φύση: Αθάνατος
Όπλο: Τρίαινα
Θάλαμος: Ποσειδώνα

Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης   Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης Icon_minitimeΠεμ Μάης 19, 2011 12:53 am

Συμφωνω με το τελευταιο αποφθευγμα....
Ελα ρε... τα μαθς ειναι ωραια.

Μακαρι να εχω και εγω μια τετοια στο φροντιστηρειο του χρονου....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://olympicland.forumgreek.com
 
Αγαπημενος Νυν και Προην καθηγητης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Ο χειρότερος/η καθηγητής/τρια
» Αγαπημενος-η Ηθοποιος
» Αγαπημενος Ζωγραφος
» Αγαπημένος Έλληνας και ξένος τραγουδιστής
» Αγαπημένο ποίημα και αγαπημένος ποιητής

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Olympic Land :: ___Ο κόσμος των θνητών :: Ο κόσμος των θνητών :: Στις διδασκαλίες των σοφών-
Μετάβαση σε: